سایت خبری حقوق بان

اخبار حقوقی و رسانه اینترنتی حقوقی حقوق بان

سایت خبری حقوق بان

اخبار حقوقی و رسانه اینترنتی حقوقی حقوق بان

سایت خبری حقوق بان-معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ترور شهید سپهبد سلیمانی توسط آمریکا در حد حقوق بین‌الملل و بشر قابل توصیف نیست تا گفته شود نقض حقوق بشر اتفاق افتاده بلکه یک جنایت بسیار بزرگ است، ما از تمامی ظرفیت ها برای احقاق حقوق ملت ایران در عرصه بین الملل استفاده خواهیم کرد.

 

 

علی باقری کنی معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه، در برنامه «رهیافت رادیو اقتصاد» ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: جنایت آشکار آمریکا را نمی‌توان با هیچ چهارچوب حقوقی مورد ارزیابی و بازخواست قرار داد؛ البته از تمامی ظرفیت‌ها برای این تهاجم رژیم آمریکا که در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و همینطور عرصه‌های دیگر علیه مردم ایران ترتیب داده، باید استفاده کرد.

وی افزود: استفاده از عرصه‌های حقوقی بین المللی یکی از این ظرفیت هاست که در مناسبات بین المللی می‌توان از آن استفاده کرد و رژیم آمریکا را نسبت به اقداماتی که می‌خواهد انجام دهد هزینه‌مند کرد و اجازه نداد این کشور بدون هیچ هزینه‌ای هر اقدامی که فکر می‌کند می‌تواند انجام دهد عملیاتی کند. خوشبختانه در این زمینه بستر‌های مختلفی هم در عرصه مناسبات حقوقی بین المللی و هم در عرصه ظرفیت حقوق بشر برای پیگیری اقدام جنایتکارانه رژیم آمریکا وجود دارد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه تصریح کرد: بطورکلی از همان روز جمعه که ترور سردار سلیمانی اتفاق افتاد چند کارگروه در این خصوص تشکیل شد برای اینکه بتوان زمینه‌های جنایت ددمنشانه و آشکار آمریکا را در عرصه‌های حقوقی بین المللی و همینطور در عرصه حقوق بشر، مورد پیگیری قرار داد.

وی تأکید کرد: تاکنون جلسات مختلفی با حضور مسئولان وزارت امور خارجه، مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری، ستاد حقوق بشر و سایر نهاد‌ها برگزار و مباحث جمع بندی شد تا در نخستین فرصت این موضوع در عرصه‌های بین المللی دنبال شود. آمریکایی‌ها حقوق‌بین الملل را ابزاری برای تحمیل سیاست‌های زیاده خواهانه خود می‌دانند و به آن پایبند نیستند.

باقری یادآور شد: از تمامی ظرفیت‌ها برای احقاق حقوق ملت ایران استفاده خواهد شد که یکی از این ظرفیت‌ها حقوق بین الملل است. این جنایت آمریکا در حد حقوق بین الملل و بشر قابل توصیف نیست تا گفته شود نقض حقوق بشر اتفاق افتاده بلکه یک جنایت بسیار بزرگ است.

وی با تأکید بر اینکه واکنش ملت ایران و منطقه در برابر جنایت آمریکا در خصوص ترور سپهبد سلیمانی خود شاهدی صادق بر این مدعاست، خاطرنشان کرد: نباید فکر کرد تنها با اتکا به ظرفیت‌های حقوقی بین الملل می‌توان حقوق ملت ایران را استیفا کرد و ازطرفی نباید به این ظرفیت‌ها هم بی توجه بود.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه در پایان اظهاراتش گفت: واقع مطلب این است که از همه توان و ظرفیت کشور در این عرصه باید استفاده کرد تا اجازه نداد ذره‌ای از حقوق ملت ایران خدشه دار شود، حال اگر به هر بهانه‌ای حقوق ملت مورد خدشه قرار گرفت به گونه‌ای باید دشمنان را هزینه‌مند کرد که نتوانند این مسیر را ادامه دهند و حقوق ملت هم استیفا شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">