سایت خبری حقوق بان

اخبار حقوقی و رسانه اینترنتی حقوقی حقوق بان

سایت خبری حقوق بان

اخبار حقوقی و رسانه اینترنتی حقوقی حقوق بان

سایت خبری حقوق بان- برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع بی سروسامانی قراردادهای ورزشی با حضور امیر رضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

واعظ آشتیانی درخصوص میزان آشنایی مدیران ورزشی با فرآیند عقد قراردادها در حوزه بین الملل گفت: این موضوع به دغدغه مردم و اهالی ورزش تبدیل شده چراکه ما در تمامی محاکم بین المللی در رابطه با فوتبال محکومیم.

نتیجه تصویری برای میررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال

وی این موضوع را از دو منظر متفاوت بررسی کرد و گفت: فرض اول این است که قراردادها به خوبی نوشته می شوند و هیچ نقصی هم ندارند، اما مشکل اینجاست که ما به تعهداتمان از جمله پرداخت حقوق مربیان و بازیکنان عمل نمی کنیم. مسئله دوم، عدم آگاهی آقایان از حقوق بین الملل است، متاسفانه مدیران ورزشی تصور می کنند که با هر وکیل داخلی می توان قرارداد بین المللی منعقد کرد.

مدیرعامل اسبق استقلال، ورزش را یک تجارت و دارای اقتصاد پویا دانست و تأکید کرد: مدیران ورزشی باید با کار بازرگانی و بازار و نوع قراردادها آشنا باشند البته دلیلی ندارد که یک مدیر همه این مسائل را بداند مهم این است که یک فرد ورزیده و آگاه را در کنار خود داشته باشد و یا اگر هزینه این کار بالاست حداقل در زمان انعقاد قرارداد خارجی از یک مشاور آگاه استفاده کند. متاسفانه آقایان هر نوع هزینه و ضایعاتی را به بیت المال تحمیل می کنند اما راضی نیستند از یک کارشناس آگاه به حقوق بین الملل مشورت بگیرند.

واعظ آشتیانی ادامه داد: در حال حاضر باشگاه ها بدهکار و با معضلات زیادی مواجهند اما همچنان همه ادعای بلد بودن هم دارند!

وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود به ثبات مدیریتی اشاره و بیان کرد: عده ای ناکارآمد دم از ثبات مدیریتی می زنند درصورتیکه ثبات مدیریتی زمانی ارزشمند است که کار هدفمند پیش می رود و اثرات مثبت دارد نه در زمانی که مدیران حتی با مسائل اولیه مدیریت هم آشنا نیستند.

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: تا زمانی که معیاری برای انتخاب مدیر کارآمد وجود نداشته باشد و ارزش ها جای خود را به بی ارزش ها بدهند عوضی ها هم ارزش می شوند و این مایه تاسف است.

واعظ آشتیانی همچنین به هشدار مقام معظم رهبری درباره نفوذ اشاره و بیان کرد: کسی که فرد نادان، ناآگاه و ناکارآمد را منصوب می کند خود مصداق نفوذ است.

وی با ابراز گله مندی از نمایندگان مجلس و دستگاه های نظارتی به دلیل عدم نظارت بر ورزش ایران به ویژه فوتبال گفت: متاسفانه افرادی در فوتبال منصوب می شوند که با واژه استعفا و عذرخواهی آشنا نیستند و متاسفانه دستگاه های نظارتی هم هیچ نظارتی ندارند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">